Oferta

Relaxation684716 1920

Masaż Klasyczny 30 - 60 minut

Warianty usługi

Opis

Zapraszamy na specjalną promocję MASAŻU KLASYCZNEGO

Przy zapisaniu się na zabieg zalecamy wybrać okolicę ciała, która ma być masowana (mając na uwadze czas zabiegu) i wpisać ją w uwagach np.:

 1. twarz
 2. plecy, kręgosłup, kark
 3. klatka piersiowa
 4. kończyn górnych
 5. kończyn dolnych

KILKA SŁÓW O MASAŻU KLASYCZNYM

Masaż klasyczny jest podstawą każdego masażu. Jest to metoda leczenia fizykalnego, która niesie za sobą szereg pozytywnych konsekwencji. Prawidłowo wykonany – ma zbawienny wpływ na organizm, pobudzając tkanki, regenerując mięśnie, czy też poprawiając ukrwienie.

Masaż klasyczny aktywizuje działanie układu limfatycznego i krwionośnego, dzięki czemu tlen i substancje odżywcze w większej ilości trafiają do organizmu. Działa również na układ nerwowy – uspokaja lub pobudza (w zależności od celu masażu i odpowiednio dobranych technik przez masażystę). Masaż klasyczny – przyspiesza przyswajanie substancji odżywczych i proces przemiany materii. Usprawnia ruchomość stawów, a także działa na mięśnie: zwiększa ich elastyczność, poprawia unerwienie dzięki czemu pracują lepiej. Masaż klasyczny wpływa również na psychikę! Masaż wspomaga wydzielanie serotoniny, hormonu tkankowego, nazywanego "hormonem szczęścia", poprawia więc nastrój, pełniąc funkcję masażu relaksacyjnego. Co więcej, masaż klasyczny sprawia, że skóra staje się jędrniejsza, poprzez zastosowanie odpowiednich technik usuwa martwy naskórek i ułatwia jej oddychanie.

Masaż klasyczny może koncentrować się na konkretnej partii ciała – np. plecach i karku czy nogach. Może też być całościowy, co oznacza, że masażysta zajmuje się wszystkimi partiami ciała – od stóp, aż po kark. Prawidłowo wykonany – ma zbawienny wpływ na organizm, pobudzając tkanki, regenerując mięśnie, czy też poprawiając ukrwienie.

Masaż opiera się na wielu ruchach i chwytach tj.:

 • głaskanie
 • rozcieranie
 • ugniatanie
 • oklepywanie
 • rozstrząsanie
 • wałkowanie.

W zależności od celu masażu (pobudzenie, rozluźnienie, wyciszenie) masażysta dobiera odpowiednią technikę, czas trwania, intensywność ruchów, preparaty bądź inne elementy wspomagające.

Dowiedz się więcej czego spodziewać się po masażu <<<kliknij tutaj>>>