Oferta

4. Terapia Czaszkowo-Krzyżowa 20 - 90 minut

Warianty usługi

60 minut
140 zł REZERWUJ
90 minut
200 zł REZERWUJ
antystres
75 zł REZERWUJ

Opis

TERAPIA CZASZKOWO - KRZYŻOWA  "ANTYSTRES"

Umożliwi Państwu natychmiastowe rozluźnienie autorską metodą likwidacji napięć powodujących stres.  W 20 min usuwamy stres, bóle głowy, karku i szyi.

Korzyści:

- Błyskawiczne usuwanie napięć powodujących stres

- szybka likwidacja bólu głowy

- natychmiastowe rozluźnienie bólu karku i szyi

- równowaga wegetatywnego układu nerwowego

- tzw. „spokojna głowa”

- zdjęcie napięć czaszkowych

- rozluźnienie opony twardej kręgosłupa

Przebieg zabiegu:
Sama terapia odbywa się przy doborze delikatnego, sattwicznego dotyku, który wprowadza pacjenta jak i terapeutę w stan przyjemnej delikatnej medytacji.
W procesie tym terapeuta delikatnie i przyjemnie równoważy cały układ współzależnych ruchów kości czaszki – kości krzyżowej, przywraca naturalne i prawidłowe ruchy w tych strukturach oraz pobudza ten układ do odpowiedniego poziomu wewnętrznej mocy i responsywności. Już po pierwszej sesji odczuwalna jest zmiana oraz poprawa kondycji psychiczno-emocjonalno-fizycznej.

Co to jest terapia Czaszkowo – krzyżowa?
Terapia czaszkowo-krzyżowa to holistyczny system terapeutyczny stworzony oraz rozwijany przez amerykańskiego lekarza dr Sutherlanda, jak również jego następców.
U podstaw dysfunkcji organizmu zakłada ona takie czynniki jak urazy, stres, traumatyczne przeżycia w wyniku których powstają cysty energetyczne, które blokują prawidłowe działanie organizmu, powodują zaburzenia emocjonalne jak również powstawanie dysfunkcji oraz chorób.

Wszystkie zaburzenia oraz czynniki chorobotwórcze są wyczuwalne w mikronowych zaburzeniach ruchu kości czaszki, kręgosłupa oraz kości krzyżowej. Terapia polega na uwalnianiu wszelkich zaburzeń oraz wprowadzaniu ruchu wszędzie tam gdzie został on zablokowany.

W terapii czaszkowo-krzyżowej przyjmujemy że ruch jest wyznacznikiem zdrowia. Wszędzie gdzie jest ruch jest przepływ energii, jest zdrowie oraz wszelkie zaburzenia w ruchu powodują zastój, chorobę, marazm.
Ciało jest w pełni inteligentną strukturą, która nawet jeśli chorujemy ma w sobie pamięć prawidłowego funkcjonowania oraz zdrowia. Terapia czaszkowo-krzyżowa przywraca, przywołuje oraz budzi uśpione mechanizmy samoleczenia. W procesie tym nastawienie oraz wewnętrzna praca pacjenta stanowi 80% skuteczności terapii, gdyż żadna zmiana nie może nastąpić jeżeli nie wyrazimy na to wewnętrznej zgody.

„Każdy pacjent nosi własnego lekarza w sobie. Ludzie przychodzą do nas i nie znają tej prawdy. Uczynimy najlepiej, jeżeli lekarzowi, który mieszka w pacjencie, damy sposobność wykonywania swej pracy.” Albert Schweitzer